Flash Album Creator Placeholder.

Home

Vítám Vás na oldgolf.cz - stránkách zabývajících se sběratelstvím předmětů z historie golfu.

Oldgolf.cz má za sebou zhruba 5 let existence a jak se doba vyvíjí, přišel čas změnit systém i vzhled tohoto webu.

Původní oldgolf.cz se zřejmě líbil a byl úspěšný, o čemž svědčí nejen poměrně vysoká návštěvnost nebo i poděkování či pochvala z řad návštěvníků, (toho si vážím nejvíce), ale také i to, že z něj někteří bezostyšně kopírují mé texty a fotografie na své stránky. Doufám tedy, že i „nový“ oldgolf.cz se bude návštěvníkům líbit a že tyto stránky budou i nadále hojně navštěvované.
Najdete na nich zajímavé informace o výrobě a výrobcích golfových holí, míčků, bagů a dalších různých předmětů z raných dob tohoto krásného sportu. Na tomto webu také najdete v odkazu fotogalerie autentická fota historických golfových předmětů ze soukromých sbírek. V odkazu SHOP najdete i jedinečný internetový obchod s originálními golfovými starožitnostmi, kde si můžete zakoupit sto let starou golfovou hůl do Vaší sbírky, jako dekoraci, či jako dárek pro golfistu.

Proč vznikly tyto stránky? Tímto koníčkem se zabývám řadu let a hlavním důvodem byla skutečnost, že v posledních letech - se vzrůstajícím zájmem o golf v České Republice -  roste i zájem veřejnosti o historii tohoto sportu a novodobí golfisté se zajímají, s čím se tenkrát hrálo, nebo jak se hole či míčky vyráběly. Někteří z nich chtějí mít i nějakou tu historickou hůl či míček doma vystavenou, a něktěří již mají pěkné sbírky historických holí a míčků. Historická golfová hůl, míček, pohár či kniha je totiž starožitnost jako jakákoliv jiná a ve světě je tento obor (sportovní starožitnosti) velmi rozšířen již  po desetiletí. Bohužel však pro české sběratele chybí odborná sběratelská literatura, ta totiž vychází jen v omezených nákladech, její cena je tím pádem poměrně vysoká, výhradně v anglickém jazyce a navíc některé publikace jsou dnes již téměř nesehnatelné.

Přeji Vám příjemné chvíle strávené na těchto stránkách.

Dan Mikulička autor

člen EAGHC
(evropská asociace

golfových historiků a sběratelů)